Caritas Archidiecezji Łódzkiej


Przekaż swoją jałmużnę seniorom w swojej parafii

Nasze galerie

Ostatkowy Bal Szkolnych Kół 2016

bal_SKC_2016_grupowePonad 200 uczniów z 30 szkół z terenu archidiecezji łódzkiej wzięło udział w karnawałowej zabawie, która odbyła się w ostatki w gościnnych salach Muzeum Miasta Łodzi, przy ul. Ogrodowej 15. Na balu, już po raz 10, bawili się wolontariusze Szkolnych Kół Caritas. Tematem przewodnim przygotowywanych przez uczestników balu strojów byli bohaterowie ulubionych filmów i bajek.

Nagrodą za najbardziej pomysłowe przebranie było miejsce na koloniach letnich dla dzieci organizowanych przez łódzką Caritas w ośrodku w Drzewocinach dla potrzebującego pomocy ucznia ze szkoły, do której uczęszcza zwycięzca konkursu.

Pięcioosobowe jury stanęło przed bardzo trudnym zadaniem, bowiem wielu uczestników Balu wystapiło w niezwykłych i pięknych strojach samodzielnie przygotowanych. Po zastanowieniu i naradzie wybrano następująco:
Pierwsze miejsce, z którym łączy się nagroda główna dla szkoły, przyznano Wiktorowi Kindlerowi, uczniowi Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Bedoniu Wsi.
 
Kolejne miejsca i wyróżnienia zdobyli:
Laura Osady - uczennica Szkoły Podstawowej nr 143 w Łodzi.
Julia Rutka - uczennica Miejskiego Zespołu Szkół - Szkoły Podstawowej nr 1 w Aleksandrowie Łódzkim.
Hanna Milnikel - uczennica Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Bedoniu Wsi.
Alicja Ponska - uczennica Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Bedoniu Wsi.
 
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym i równie serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom ze Szkolnych Kół i ich opiekunom za przygotowanie się do Balu, wspaniałą postawę i wesołą zabawę  

Jak podkreśla ks. Sebastian Krawczyk, wicedyrektor łódzkiej Caritas - bal zorganizowano jako podziękowanie wolontariuszom za ich całoroczną pomoc -„Chcemy im podziękować za ich pracę, za ich wrażliwość serca, za trud jaki wkładają na co dzień w bezinteresowną pomoc potrzebującym”.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy tych młodych ludzi. To niesamowite, że już w tym wieku wykazują się tak dużą empatią i wrażliwością na ludzkie cierpienie. To ich wyróżnia od rówieśników i daje nadzieję, że jako dorośli ludzie będą umieli i chcieli pomagać potrzebującym”- mówi Danuta Sażyn - opiekun Szkolnych Kół Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

Na terenie Archidiecezji Łódzkiej działają 202 Szkolne Koła Caritas. To zespół kilku tysięcy młodych wolontariuszy, którzy angażują się w akcje organizowane przez łódzką Caritas. Wolontariusze prężnie działają również w swoich środowiskach niosąc pomoc potrzebującym koleżankom i kolegom ze swoich szkół. 

 

Archidiecezja Łódzka     
Zobacz zdjęcia: Ostatkowy Bal Szkolnych Kół 2016

<- wróć
Wykorzystanie powyższego materiału lub jego fragmentów na własnej stronie internetowej jest możliwe pod warunkiem podania źródła oraz autora.
Wspierają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej

wpłać on-line
przekaż 1 % podatku
przekaż dary rzeczowe