Caritas Archidiecezji Łódzkiej


1 procent dla Caritas - dziękujemy

Nasze galerie

Skrzydła

logo skrzydła

DLACZEGO POWSTAŁ PROGRAM SKRZYDŁA

Czy wiesz, że ponad 650 tysięcy polskich dzieci w szkołach nie może skupić się na lekcji z powodu głodu, odrobić lekcji z powodu braku książek, odnieść pierwszych sukcesów na boisku, bo ich rodziców nie stać na kupno obuwia sportowego? Dla wielu z nich szkoła to codzienna walka ze wstydem, upokorzeniem i samotnością. Właśnie dla takich dzieci powstał Program SKRZYDŁA, którego celem jest zwiększenie szans edukacyjnych dla najuboższych uczniów poprzez objęcie ich kompleksową opieką.Inspiracją powstania Programu SKRZYDŁA jest przesłanie Jana Pawła II, wygłoszone podczas ostatniej pielgrzymki do Polski:

Potrzeba «wyobraźni miłosierdzia», aby przyjść z pomocą dziecku zaniedbanemu duchowo i materialnie; aby nie odwracać się od chłopca czy dziewczyny (...)

(Homilia z dnia 18.08.2002 r., Błonia krakowskie).


ZAŁOŻENIA I CELE PROGRAMU

SKRZYDŁA to program długoterminowej pomocy skierowany do dzieci - uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, którzy z powodu złej sytuacji materialnej w rodzinie wymagają pomocy w formie dożywiania w szkole, zakupu wyprawek z artykułami szkolnymi, dofinansowania do wycieczek szkolnych.

Celem kampanii jest wyrównanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży z regionu/ archidiecezji łódzkiej poprzez:

- zabezpieczenie codziennych potrzeb bytowych- skrzydła na co dzień (dożywianie w szkole, wyprawka szkolna, zakup odzieży obuwia, koszt wynajęcia stancji lub mieszkania w bursie, dojazd do szkoły),

- wsparcie rozwoju ucznia (kurs językowy, korepetycje, warsztaty tematyczne, zielone szkoły)- skrzydła na przyszłość.

Do kampanii mogą przystąpić zarówno  osoby prywatne jak i firmy, które poprzez deklarację zobowiążą się do wsparcia finansowego ucznia zgłoszonego przez pedagoga szkolnego, przez okres przynajmniej jednego semestru szkolnego.


FORMY WSPARCIA

Program SKRZYDŁA daje możliwość wyboru formy pomocy i dopasowania jej do indywidualnych potrzeb ucznia, a także do możliwości finansowych sponsora.

W ramach pomocy w programie SKRZYDŁA uczeń może otrzymać następujące wsparcie:

1. SKRZYDŁA na co dzień to zabezpieczenie codziennych potrzeb bytowych- dożywianie w szkole, wyprawka szkolna, zakup odzieży obuwia, koszt wynajęcia stancji lub mieszkania w bursie, dojazd do szkoły.

2. SKRZYDŁA na przyszłość to wsparcie rozwoju ucznia - kurs językowy, korepetycje, warsztaty tematyczne, zielone szkoły.

3. Skarbonka SKRZYDEŁ to propozycja dla wszystkich, którzy chcą wesprzeć nasz program bez podpisywania jakichkolwiek deklaracji. Każda wpłata na konto Caritas Archidiecezji Łódzkiej z dopiskiem "Skarbonka SKRZYDEŁ" będzie przeznaczona na pomoc dzieciom, które zostały objęte opieką w programie. Aby powiększyć Skarbonkę SKRZYDEŁ dokonaj wpłaty na podany nr konta: Bank Pekao S.A. V O/Łódź nr konta: 48 1240 1545 1111 0000 1165 5077 z dopiskiem "Skarbonka SKRZYDEŁ".

Tomasz Kopytowski     

<- wróć
Wykorzystanie powyższego materiału lub jego fragmentów na własnej stronie internetowej jest możliwe pod warunkiem podania źródła oraz autora.
Wspierają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej

wpłać on-line
przekaż 1 % podatku
przekaż dary rzeczowe