Caritas Archidiecezji Łódzkiej


Start » Aktualności

Bezdomni - pan Krzysztof

Nasze galerie
69. Tydzień Miłosierdzia

tydzienmilosierdzia2013Codzienna modlitwa z rozważaniami uczynków miłosierdzia co do duszy, zbiórka pieniężna na operację serca 3-letniego Kuby i pielgrzymka pracowników i wolontariuszy do krakowskich Łagiewnik to działania zaplanowane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej w rozpoczynającym się od najbliższej niedzieli Tygodniu Miłosierdzia. W niektórych parafiach naszej archidiecezji przeprowadzona zostanie również akcja Torba Miłosierdzia, w ramach której wierni przekażą artykuły żywnościowe i chemiczne najuboższym parafianom. Produkty przyniosą w ciągu tygodnia w przygotowanych przez Caritas Torbach Miłosierdzia.

więcej


Konkurs "Znamy się z tej strony" - lista nagrodzonych

Komisja konkursowa wylosowała zwycięzców w ogłoszonym na naszych stronach konkursie. Spośród autorów poprawnych odpowiedzi wylosowaliśmy 3 osoby, które otrzymają elektryczne nawilżacze powietrza. A są to panie: Ewa Tomczak z Łodzi, Joanna Kucińska z Dmosina i Anna Rutkowska z Łodzi. Gratulujemy! Poniżej prezentujemy poprawne odpowiedzi na konkursowe pytania.

więcej


Konkurs "Znamy się z tej strony"

konkursZ okazji otwarcia nowych stron internetowych łódzkiej Caritas zapraszamy do udziału w konkursie „Znamy się z tej strony”. Spośród autorów poprawnych odpowiedzi wylosujemy trzy osoby, które otrzymają elektryczne nawilżacze powietrza. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest udzielenie poprawnych odpowiedzi na trzy pytania. Uważna lektura informacji na stronach Caritas pomoże w naszej zabawie. Powodzenia!

więcej


Życzenia Paschalne 2013

zyczeniawielkanoc2013

Otrzymujemy błogosławieństwo Chrystusa Zmartwychwstałego. Jest to dar, ale i zadanie. Świat wciąż potrzebuje świadków wiary w Boga. Świat potrzebuje w nas przykładu nowego życia, wynikającego z mocy zmartwychwstania. Czy jesteśmy gotowi, by sprawdzić siłę swojej wiary? Jeśli tak, to możemy radować się z wiary i życia, jako "błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli". Błogosławionych Świąt Paschalnych!

Dyrekcja i pracownicy
Caritas Archidiecezji Łódzkiej

więcej


Jałmużna kapłańska 2013

Już po raz trzeci księża pracujący w archidiecezji łódzkiej składają ofiarę pieniężną w ramach Jałmużny Kapłańskiej 2013 roku. Do wielkopostnej ofiarności swoich kapłanów zaprosił Metropolita Łódzki Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski. Celem tegorocznej jałmużny jest wsparcie ubogich, którymi opiekują się Siostry Misjonarki Miłości.

więcejWykorzystanie powyższego materiału lub jego fragmentów na własnej stronie internetowej jest możliwe pod warunkiem podania źródła oraz autora.
Wspierają nas
  • Wspirają nas
  • Wspirają nas
  • Wspirają nas
  • Wspirają nas
  • Wspirają nas
  • Wspirają nas
  • Wspirają nas
  • Wspirają nas
  • Wspirają nas
  • Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej

wpłać on-line
przekaż 1 % podatku
przekaż dary rzeczowe