Caritas Archidiecezji Łódzkiej


Start » Aktualności

Tornister pełen uśmiechów | ks. Andrzej Partyka

Nasze galerie
Serce na gwiazdkę 2013

serce_2013_1W tym roku już po raz 11. pragniemy spełnić dziecięce marzenia poprzez obdarowanie najuboższych dzieci prezentami świątecznymi. W dniach od 2 do 12 grudnia 2013 roku, łódzka Caritas, za pośrednictwem Mikołaja i pomagających mu Aniołów, dostarczy prezenty bezpośrednio do domów dzieci. W ten sposób pragniemy obdarować 1200 dzieci z ubogich rodzin w Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim, Zgierzu, Pabianicach i Łasku. Oprócz podarunku dla najmłodszych pociech, Mikołaj przyniesie każdej rodzinie paczkę, w której znajdą się artykuły spożywcze, kosmetyczne i  chemiczne.

więcej


Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2013

WDPD2013_swieceW I Niedzielę Adwentu, 1 grudnia 2013 roku, po raz dwudziesty rozpoczyna się Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, które w tym roku jest realizowana pod hasłem „Rozjaśnij dzieciom przyszłość”. Tradycyjnie symbolem akcji jest świeca, która znajdzie swoje miejsce na wigilijnym stole. Jej płomień jest znakiem solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, a także leczenie i rehabilitację, pomoc edukacyjną oraz letn wypoczynek. Łódzka Caritas przygotowała 70 tysięcy świec, które dostępne będą w parafiach naszej archidiecezji.

więcej


Caritas na pomoc Filipinom

Źródło: www.caritas.plPorażające doniesienia dochodzą do nas z Filipin po przejściu zabójczego tajfunu Haiyan. Skutki tragedii są ogromne: 10 tys. ofiar śmiertelnych i prawie 10 milionów mieszkańców wymagających natychmiastowej pomocy w wyniku niewyobrażalnych strat materialnych, które sięgają 80 proc. całej istniejącej tam infrastruktury. W odpowiedzi na apel papieża Franciszka o modlitwę i pomoc dla ofiar tajfunu niedziela 17 listopada br. jest dniem ogólnopolskim modlitwy oraz duchowej jedności z cierpiącymi mieszkańcami Filipin. W tym dniu będzie przeprowadzona w parafiach Archidiecezji Łódzkiej zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych. 

więcej


Nigdy nie byłem we Lwowie

lwówPrezentację "Nigdy nie byłem we Lwowie" organizuje 17 listopada 2013 roku Parafialny Zespół Caritas działający przy sanktuarium św. Antoniego w Łodzi-Łagiewnikach. Opowieść o polskiej historii Lwowa przygotował dr Witold Neuman. Początek po mszy św. o godz. 11.00. Dobrowolna ofiara zostanie przekazana na wsparcie działalności Zespołu Domowej Opieki Hospicyjnej Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

więcej


Bezdomni na Jasnej Górze

bezdomni_JG_2013W sobotę, 9 listopada 2013 roku, pod hasłem "Żeby Chrystus przez wiarę zamieszkał w sercach naszych", odbyła się VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Osób Bezdomnych na Jasną Górę. Na spotkanie zorganizowane przez Caritas przybyły grupy z całej Polski. Z Katowic, Szczecina, Bydgoszczy, Gdańska, Przemyśla, Rzeszowa, Warszawy i innych miast przybyło blisko tysiąc osób. Z Łodzi na spotkanie wyruszyła 50-osobowa grupa pod opieką pracowników łódzkiej Caritas.

więcejWykorzystanie powyższego materiału lub jego fragmentów na własnej stronie internetowej jest możliwe pod warunkiem podania źródła oraz autora.
Wspierają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej

wpłać on-line
przekaż 1 % podatku
przekaż dary rzeczowe