Caritas Archidiecezji Łódzkiej


Start » Aktualności

Konferencja prasowa przed Światowym Tygodniem Ubogich 2019 w Łodzi

Nasze galerie
Tornister pełen uśmiechów 2013 - podsumowanie

Tornister pełen uśmiechów 20132 tysiące wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci z archidiecezji łódzkiej udało się skompletować w ramach akcji charytatywnej łódzkiej Caritas pod hasłem „Tornister pełen uśmiechów”. Akcja przeprowadzona została przy współpracy z 40 parafiami. Zakup tornistrów w kwocie 23 tysięcy złotych sfinansowany został z pieniędzy przekazanych przez indywidualnych darczyńców, którzy przekazali łącznie 3900 zł oraz od sponsora akcji - firmy Fujitsu Technology Solutions, która przekazała ponad 3000 zł. Pozostała kwota pochodziła ze środków z 1% podatku.

więcej


Ks. Marcin Grzelak ekonomem WSD w Łodzi

ks. MarcinDekretem z dnia 2 września 2013 roku abp Marek Jędraszewski metropolita łódzki mianował ks. Marcina Grzelaka dyrektorem administracyjnym Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Tym samym ks. Marcin zakończył swoją 10-letnią misją na stanowisku wicedyrektora łódzkiej Caritas. – Dziękujemy za pracę pełną ofiarności i niewątpliwie sukcesów, myślę tutaj o Szkolnych Kołach Caritas – powiedział metropolita łódzki, wręczając nominację ks. Marcinowi.

więcej


Hipoterapia w Drzewocinach

Hipoterapia w DrzewocinachW ramach odbywającego się w ośrodku łódzkiej Caritas w Drzewocinach turnusu rehabilitacyjnego dla dzieci, zorganizowane zostały zajęcia z hipoterapii. Uczestnicy turnusu gościli u siebie panią Beatę i Subiekcję - angloarabską klacz z pobliskich Ślądkowic. Ta niezwykła klacz nosiła na swym grzbiecie pensjonariuszy ośrodka, a tym, którzy nie mogli usiąść w siodle, wynagradzała czułym przytuleniem. W zamian otrzymała końskie przysmaki - suchy chleb, marchew i soczyste jabłka.

więcej


Turnus rehabilitacyjny dla dzieci w Drzewocinach

Turnus rehabilitacyjny dla dzieci w Drzewocinach 2013W dniach 14 - 27 sierpnia 2013 roku w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym Caritas Archidiecezji Łódzkiej w Drzewocinach odbywa się turnus rehabilitacyjny dla dzieci. Łódzka Caritas organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci w Drzewocinach od ponad 10 lat. Dla ich uczestników to najczęściej jedyna okazja, by wyjść z domu i spotkać się w gronie znajomych. Jednym z uczestników tegorocznego turnusu jest 20-letni Michał, chłopak o wielkim apetycie na życie i ogromnej pogodzie ducha.

więcej


Pielgrzymi na Jasną Górę nocowali w Drzewocinach

ks. Konrad Krajewski w Drzewocinach- Błogosławione stopy pielgrzymów! – zawołał radośnie ks. Jacek Ambroszczyk, dyrektor łódzkiej Caritas, witając grupę uczestników 88. Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej na Jasną Górę. Jak co roku, 21 sierpnia, pielgrzymi nocują po pierwszym dniu pielgrzymiego trudu w ośrodku Caritas, bo znajduje się zaledwie 8 kilometrów od Dłutowa – miejsca pierwszego noclegu pielgrzymów. Radość gospodarzy ośrodka była w tym roku większa niż zwykle, bo w gronie pielgrzymów znalazł się ks. Konrad Krajewski, arcybiskup nominat, jałmużnik papieski.

więcejWykorzystanie powyższego materiału lub jego fragmentów na własnej stronie internetowej jest możliwe pod warunkiem podania źródła oraz autora.
Wspierają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej

wpłać on-line
przekaż 1 % podatku
przekaż dary rzeczowe