Caritas Archidiecezji Łódzkiej


Start » Aktualności

Turnus rehabilitacyjny w Drzewocinach 2019

Nasze galerie
Dzieci z domów dziecka wypoczywają w Kolumnie

kolonie_kolumna_2013-145 dzieci z domów dziecka wypoczywa na koloniach łódzkiej Caritas w ośrodku w Łasku-Kolumnie. Pod czujnym okiem siostry Barbary Sitek poznają życie Indian. 3-tygodniowy turnus odbywa się w dniach 29 czerwca - 20 lipca 2013 roku. Hasłem wszystkich tegorocznych kolonii letnich łódzkiej Caritas są „Czarne stopy”. 

więcej


Kolonie AmaDeum w Drzewocinach

amadeum2013_1W dniach 30 czerwca - 13 lipca 2013 roku w ośrodku Caritas w Drzewocinach odbywają się kolonie AmaDeum. Wypoczynek dla niepełnosprawnych dzieci prowadzą klerycy łódzkiego seminarium duchownego. Tutaj uczą się zmieniać pampersy, dźwigać wózek, rozmawiać za pomocą gestów. To ważne doświadczenie w ich drodze do kapłaństwa - jak sami podkreślają. W Drzewocinach wypoczywa obecnie 50 niepełnosprawnych dzieci. Opiekuje się nimi 37 wolontariuszy, w tym kilkunastu kleryków. 

więcej


Rozpoczęły się Kolonie Caritas 2013

kolonie2012Rozpoczęły się kolonie letnie organizowane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Do ośrodka Caritas w Łasku-Kolumnie wyjechały dzieci z domów dziecka. W Drzewocinach wypoczywają niepełnosprawne dzieci i młodzież. Kolonie Ama Deum prowadzą dla nich klerycy łódzkiego Wyższego Seminarium Duchownego. W Drzewocinach zaplanowane są jeszcze kolejne dwa turnusy. Od połowy lipca gościć będziemy dzieci z polskich rodzin na Białorusi. Już wkrótce relacje z kolonii Caritas.

więcej


Budujemy oczyszczalnię ścieków w Drzewocinach

oczyszczalnia2013_1Trwa budowa oczyszczalni ścieków w ośrodku Caritas w Drzewocinach w ramach zadania: Budowa oczyszczalni ścieków sanitarnych dla Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Za nami najtrudniejszy etap prac ziemnych - posadowienie obudowy oczyszczalni na głębokości prawie 6 metrów! Doświadczenie ekipy budowlanej, mocny sprzęt i udało się. Po zmontowaniu betonowej konstrukcji, w środku zamieszczone zostaną urządzenia oczyszczalni, a potem uruchomienie i "wpracowanie" systemu.

więcej


Dzieci ze świetlic Caritas w Teatrze Kamienica

teatrKamienica2013W dniu 11 czerwca 2013 roku, 44 wychowanków świetlic Caritas wzięło udział w wydarzeniu "Dzień Dziecka z Prezesami-wolontariuszami w Teatrze". Liderzy biznesu już po raz trzeci wzięli czynny udział w imprezie, wcielając się w rolę personelu teatralnego. Spektakl "Czerwony Kapturek" zaprezentowany był w Warszawie, w Teatrze Kamienica i został przygotowany specjalnie dla dzieci przez Koalicję "Prezesi-wolontariusze 2011", w ramach programu wolontariackiego pracowników krakowskiej firmy Capgemini. Do złożenia wizyty w  Warszawie dzieci zostały zaproszone przez firmę ICP Group, która była jednym z organizatorów Dnia Dziecka. Na dzieci po spektaklu czekał poczęstunek oraz upominki przygotowane przez organizatorów.

więcejWykorzystanie powyższego materiału lub jego fragmentów na własnej stronie internetowej jest możliwe pod warunkiem podania źródła oraz autora.
Wspierają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej

wpłać on-line
przekaż 1 % podatku
przekaż dary rzeczowe