Caritas Archidiecezji Łódzkiej


Start » Aktualności

Dom Seniora „Pomocna Dłoń” darem na 100-lecie archidiecezji łódzkiej

Nasze galerie
Pielgrzymi na Jasną Górę nocowali w Drzewocinach

ks. Konrad Krajewski w Drzewocinach- Błogosławione stopy pielgrzymów! – zawołał radośnie ks. Jacek Ambroszczyk, dyrektor łódzkiej Caritas, witając grupę uczestników 88. Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej na Jasną Górę. Jak co roku, 21 sierpnia, pielgrzymi nocują po pierwszym dniu pielgrzymiego trudu w ośrodku Caritas, bo znajduje się zaledwie 8 kilometrów od Dłutowa – miejsca pierwszego noclegu pielgrzymów. Radość gospodarzy ośrodka była w tym roku większa niż zwykle, bo w gronie pielgrzymów znalazł się ks. Konrad Krajewski, arcybiskup nominat, jałmużnik papieski.

więcej


Tornister pełen uśmiechów 2013

tornister_1Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza do włączenia się do akcji charytatywnej pod hasłem „Tornister pełen uśmiechów”. Celem akcji jest skompletowanie i przekazanie najuboższym dzieciom z archidiecezji łódzkiej wyprawek szkolnych. Akcja prowadzona jest przy współpracy z parafiami. Tornistry i plecaki zakupiliśmy ze środków pozyskanych z 1% podatku oraz od sponsora tegorocznej akcji - firmy Fujitsu Technology Solutions. Wolontariusze Caritas przeprowadzą również zbiórkę artykułów szkolnych w łódzkich sklepach sieci Selgros Cash&Carry. 

więcej


Abp Marek u podopiecznych Misjonarek Miłości w Kolumnie

Arcybiskup Marek w KolumnieKsiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski odwiedził dzieci odpoczywające z Siostarmi Misjonarkami Miłości w ośrodku Caritas w Kolumnie. Maluchy otrzymały od metropolity słodycze i obrazki, a odwzajemniły się żywiołowo wykonanymi piosenkami. Przy okazji Arcybiskup Marek wykazał się umiejętnością opieki nad niemowlakiem.

więcej


Ostatnie wolne miejsca w Akademii Życia 3

Akademia Życia 3 - logoCaritas Archidiecezji Łódzkiej wraz z Urzędem Miasta Łodzi zapraszają osoby w wieku 18-22 lat do udziału w projekcie „Akademia życia 3” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu uczestnicy zostaną objęci m.in. szkoleniami z zakresu: operator koparko-ładowarki, pomocnik kucharski z elementami kelnerstwa, operator call-center, a zdobyte na szkoleniach umiejętności wykorzystają podczas 4 - miesięcznych staży u pracodawców.

więcej


Indiańskie ognisko w Drzewocinach

drzewociny_ognisko_2013Jak na obyczaje Indian przystało, ważnym elementem plemiennego dnia jest wspólne ognisko. Nie mogło go zabraknąć również na indiańskich koloniach Caritas w ośrodku w Drzewocinach. Zachód słońca i blask płomieni ognia to odpowiednia sceneria na indiańskie opowieści i śpiew. To ulubiony czas młodych Indian – uczestników kolonii Caritas. Każdy szczep miał czas na prezentancję swoich umiejętności wokalnych. Były wspólne tańce i śpiewy. 

więcejWykorzystanie powyższego materiału lub jego fragmentów na własnej stronie internetowej jest możliwe pod warunkiem podania źródła oraz autora.
Wspierają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej

wpłać on-line
przekaż 1 % podatku
przekaż dary rzeczowe