Caritas Archidiecezji Łódzkiej


Start » Aktualności

1 procent dla Caritas - dziękujemy

Nasze galerie
Zbiórka na kolonie letnie Caritas

W najbliższą niedzielę, 26 maja 2013 roku, we wszystkich parafiach archidiecezji łódzkiej przeprowadzona zostanie zbiórka pieniężna do puszek na kolonie letnie dla dzieci, organizowane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej.  Pracownicy i wolontariusze Caritas przeprowadzą zbiórkę i przygotują atrakcje dla dzieci w parafii Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach. Uprzejmie prosimy o hojne wsparcie.

więcej


Mediacje z łódzką Caritas

Zapraszamy wszystkie osoby pozostające w konflikcie z rodziną, mające problemy prawne, zadłużone, zagrożone eksmisją do skorzystania z bezpłatnych usług mediatora. Mediacje są nową formą mającą na celu podjęcie próby doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnej wobec stron i ich konfliktu, czyli mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga – nie narzucając jednak żadnego rozwiązania – w wypracowaniu kompromisu.

więcej


PEAD 2013 – Caritas przekaże 730 ton żywności

Caritas Archidiecezji Łódzkiej od 8 lat realizuje Europejski Program PEAD „Dostarczanie Żywności dla Najuboższej Ludności Unii Europejskiej”. W kolejnym roku programu rozdysponujemy prawie 730 ton żywności o wartości 2,3 mln zł. Podopieczni Caritas otrzymają 16 artykułów żywnościowych: cukier, dżem, groszek z marchewką, herbatniki, kaszę gryczaną, klopsiki wieprzowe w sosie pomidorowym, koncentrat pomidorowy, makaron świderki, mąkę, mielonkę wieprzową, mleko, olej rzepakowy, płatki kukurydziane, ryż, ser żółty i ser topiony. Podobnie jak w ubiegłym roku łódzka Caritas obejmie pomocą żywnościową około 12 tysięcy podopiecznych.

więcej


Kolonie letnie Caritas 2013

koonie2013_1Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza dzieci na kolonie letnie pod hasłem "Czarne stopy". Organizując wypoczynek pod tym hasłem zabieramy uczestników kolonii do nietypowej wędrówki po Polsce, w której przewodnikami będą bohaterowie indiańskich opowieści.Organizując kolonie letnie pod hasłem "Czarne Stopy" chcemy zaprosić dzieci i młodzież do nietypowej wędrówki po krainie Indian – Dzikim Zachodzie. Uczestnicy będą mogli na czas trwania kolonii przenieść się w dawne czasy, wcielić się w rolę Indian, budować szałasy, wziąć do ręki łuk i spróbować upolować „bizona”, zmierzyć się w indiańskich konkurencjach. Wypoczynek letni organizowany jest dla dzieci w wieku 7 - 15 lat. 

więcej


Turnusy rehabilitacyjne Caritas 2013 w Drzewocinach

Drzewociny_kaplica_1Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na turnusy rehabilitacyjne w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym w Drzewocinach, usytuowanym w lesie sosnowo-liściastym, w dolinie rzeki Grabi. Okolica ma swoisty mikroklimat i czyste powietrze, zapewniając uczestnikom zdrowy, regenerujący siły wypoczynek. Na terenie ośrodka znajdują się: parking, alejki spacerowe, plac zabaw, boisko do piłki siatkowej, nożnej i koszykówki, otwarte kąpielisko, kaplica i budynek rehabilitacyjny.

więcejWykorzystanie powyższego materiału lub jego fragmentów na własnej stronie internetowej jest możliwe pod warunkiem podania źródła oraz autora.
Wspierają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej

wpłać on-line
przekaż 1 % podatku
przekaż dary rzeczowe