Caritas Archidiecezji Łódzkiej


Start » Aktualności

Tornister pełen uśmiechów 2019

Nasze galerie
Zakończył się I turnus kolonijny

kolonie_2016Za nami pierwszy turnus kolonijny. Uczestnicy odpoczywali w Ośrodku Rehabilitacyjno – Wypoczynkowym w Drzewocinach. Dzieci i młodzież zamienili się w biblijnych detektywów. Przez 2 tygodnie wcielali się w tropicieli świętej księgi. Uczestnicy tropili rośliny, z których potem przygotowali zielniki. Wykonywali misje specjalne podczas zabaw fabularyzowanych.

więcej


Tornister pełen uśmiechów 2016

tornister_1Zapraszamy do włączenia się do kampanii charytatywnej Caritas Archidiecezji Łódzkiej, pod hasłem „Tornister pełen uśmiechów”, której celem jest skompletowanie i przekazanie najuboższym dzieciom z archidiecezji łódzkiej wyprawek szkolnych. Akcję prowadzimy we współpracy z parafiami. Tornistry i plecaki zakupiliśmy ze środków pozyskanych z 1% podatku. Wiele ubogich dzieci nie ma swojego tornistra - możemy to zmienić. Podarujmy im Tornister Pełen Uśmiechów!

więcej


Szkolenia zawodowe w ramach projektu "Pomysł na siebie"

Rozpoczynamy szkolenia zawodowe w ramach projektu "Pomysł na siebie". Zajecia odbywają się w Biurze Projektu Caritas Archidiecezji Łódzkiej, przy ul. M.Gogola 12, w Centrum szkolenia kursowego DOCTUS, przy ul. Andrzeja Struga 26 oraz w Akademii Zdrowia, ul. Kilińskiego 21. Poniżej prezentujemy harmonogram zajęć.

więcej


Zbiórka na charytatywną działalność Caritas

skarbonka_zbiórka_3W niedzielę, 31 lipca 2016 roku we wszystkich kościołach i parafiach archidiecezji łódzkiej odbędzie się zbiórka do puszek na charytatywną działalność Caritas Archidiecezji Łódzkiej. To jedna z trzech corocznych zbiórek, których celem jest wsparcie codzinnej działalności na rzecz najuboższych mieszkańców naszej archidiecezji. - To okazja, by przekazać swój drugi procent, ten z miłości - zachęca ks. Andrzej Partyka, dyrektor łódzkiej Caritas. Prosimy o hojne wsparcie. 

więcej


Finał ŚDM 2016 w Łodzi - byliśmy tam!

SDM_Atlas_Arena_224 lipca 2016 roku w Atlas Arena w Łodzi odbyło się spotkanie kończące diecezjalny etap Światowych Dniach Młodzieży 2016 w archidiecezji łódzkiej. Uroczysta msza święta zgromadziła kilkanaście tysięcy pielgrzymów z całego świata, rodziny, które ich przyjęły pod swój dach oraz setki wolontariuszy ŚDM. Po liturgii wszyscy spożyli posiłek, który wydawali pracownicy i wolontariusze Caritas Archidiecezji Łódzkiej oraz pracownicy firmy Fabryka Przysmaków & Garden Party Catering. Wieczór zakończył koncert uwielbienia przygotowany przez wspólnotę Chemin Neuf.

więcejWykorzystanie powyższego materiału lub jego fragmentów na własnej stronie internetowej jest możliwe pod warunkiem podania źródła oraz autora.
Wspierają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej

wpłać on-line
przekaż 1 % podatku
przekaż dary rzeczowe