Caritas Archidiecezji Łódzkiej


Start » Aktualności

1 procent dla Caritas - dziękujemy

Nasze galerie
Telefoniczna pomoc psychologiczna

Fundacja Vis Salutis z siedzibą w Łodzi, przy ul. Gdańskiej 90, uruchomiła telefoniczną pomoc psychologiczną dla osób zarażonych, ich bliskich i poddanych kwarantannie oraz dla wszystkich, którzy potrzebują wsparcia w tych dniach. Pod numerem telefonu: 888-960-980, codziennie, w godzinach 10:00-18:00 dyżurował będzie psycholog, psychoterapeuta. Inicjatywa zaplanowana jest do 28 marca 2020 roku. W zależności od rozwoju wypadków wsparcie może być przedłużone. Więcej informacji: https://vissalutis.pl/poradnia-psychologiczna/

więcej


Organizacja pracy Caritas - komunikat z 16.03.2020

W związku z zaistniałą sytuacją stanu zagrożenia epidemicznego Caritas Archidiecezji Łódzkiej wprowadza kolejne zmiany w organizacji pracy. Do 30 marca br. placówki Caritas przy ul. Gdańskiej 111 (siedziba główna), Odolanowskiej 46, Piotrkowskiej 85 (Biuro Wolontariatu), Gogola 12 (ZAZ, OAZiS), są zamkniętę dla osób z zewnątrz. Możliwy jest tylko kontakt telefoniczny lub mailowy, w godzinach 8:00 - 14:00. Hospicjum Caritas i NZOZ przy Al. Rydza-Śmigłego pracują bez zmian. Celem wprowadzonych ograniczeń jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem  SARS-CoV-2. Apelujemy o przełożenie na późniejszy okres spraw, które mogą poczekać i pozostanie w swoich domach.

więcej


KOMUNIKAT: ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI PRZEŁOŻONA

Wychodząc naprzeciw zaleceniom mającym zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2, uprzejmie informujemy, że Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Tak. Pomagam!”, która miała się odbyć w dniach 20 i 21 marca 2020 roku, nie odbędzie się w zaplanowanym terminie. O nowym terminie akcji poinformujemy najszybciej, jak będzie to możliwe.

więcej


Turnusy rehabilitacyjne Caritas 2020 w Drzewocinach

Drzewociny_kaplica_1Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na tegoroczne turnusy rehabilitacyjne w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym w Drzewocinach k/Dłutowa. Nasz ośrodek usytuowany jest w lesie sosnowo-liściastym, w dolinie rzeki Grabi. Okolica ma swoisty mikroklimat i czyste powietrze, zapewniając uczestnikom zdrowy, regenerujący siły wypoczynek. Na terenie ośrodka znajdują się: parking, alejki spacerowe, plac zabaw, boisko do piłki siatkowej, nożnej i koszykówki, kaplica i budynek rehabilitacyjny. Zapraszamy na aktywny wypoczynek i rehabilitację. W 2020 roku przygotowaliśmy 7 turnusów rehabilitacyjno-wypoczynkowych.

więcej


Organizacja pracy łódzkiej Caritas w okresie 12 - 25 marca 2020

W związku z zaistniałą sytuacją stanu zagrożenia epidemicznego Caritas Archidiecezji Łódzkiej wprowadza zmiany w funkcjonowaniu poszczególnych placówek. Celem zmian jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem  SARS-CoV-2. Apelujemy o przełożenie na późniejszy okres spraw, które mogą poczekać i pozostanie w swoich domach. Może wystarczy kontakt telefoniczny, zamiast wizyty w okreśłonej placówce Caritas. Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami.

więcejWykorzystanie powyższego materiału lub jego fragmentów na własnej stronie internetowej jest możliwe pod warunkiem podania źródła oraz autora.
Wspierają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej

wpłać on-line
przekaż 1 % podatku
przekaż dary rzeczowe