Caritas Archidiecezji Łódzkiej


Start » Aktualności

Zapalenie świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom | abp Grzegorz Ryś | Łódź 2020

Nasze galerie

72. Tydzień Miłosierdzia

TM_2016W dniach 3-10 kwietnia 2016 roku Kościół w Polsce przeżywa 72. Tydzień Miłosierdzia. Tym razem przebiega on pod hasłem, które wynika z Roku Miłosierdzia ogłoszonego przez papieża Franciszka: „Miłosierni jak Ojciec”. II Niedziela Okresu Wielkanocnego rozpoczyna w Polsce Tydzień Miłosierdzia. W Roku Miłosierdzia, który przeżywamy, chcemy jeszcze bardziej być „misjonarzami miłosierdzia”. Pragniemy doświadczać, wysławiać Boże miłosierdzie, a następnie okazywać je wszystkim znajdującym się w potrzebie.

więcej


Nie masz pomysłu na siebie?

Caritas Archidiecezji Łódzkiej działając na wielu polach i pomagając wszystkim potrzebującym podjęła się realizacji kolejnego wyzwania jakim jest aktywizacja zawodowa. Od 1 marca, wspólnie  z Urzędem Miasta Łodzi, rozpoczęliśmy projekt o nazwie „Pomysł na siebie”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jest to działanie skierowane do 72 osób w wieku 18-67 lat, mieszkańców miasta Łodzi, potrzebujących wsparcia w zakresie aktywizacji zawodowej i społecznej. W ramach projektu założyliśmy trening  personalny, kurs komputerowy, zajęcia o charakterze edukacyjnym podnoszące wiedzę z zakresu zarządzania budżetem domowym, różnych form zatrudnienia i samozatrudnienia. Ponadto uczestnicy będą objęci indywidualnym wsparciem specjalistów, którzy pomogą w rozwiązaniu różnego rodzaju spraw prywatnych: radca prawny, kurator. 

więcej


Życzenia Wielkanocne 2016

wielkanoc_2016_200

Miłosierdzie jest kluczowym słowem na określenie postępowania Boga w stosunku do nas. On nie ogranicza się do deklarowania swojej miłości, ale wyraża ją w sposób widoczny i namacalny. Miłość zresztą nie może być nigdy abstrakcyjnym słowem. Z samej swej natury jest konkretnym życiem: intencjami, zachowaniami, postawami, wyrażanymi w codzienności.
Bulla papieża Franciszka „Misericordiae Vultus”

Chrystus, w widoczny i namacalny sposób: poprzez mękę i śmierć na krzyżu, wyraził swoją miłość do nas. Zmartwychwstały – ukazał nam swoje otwarte miłosierne serce. Czyż możemy przejść obojętnie wobec tak wielkiej miłości? Jak ją odwzajemnić? A może właśnie konkretnym życiem: miłosiernymi zachowaniami i postawami wyrażanymi wobec bliźnich?

Niech ta myśl towarzyszy wielkanocnej radości, stanie się świątecznymi życzeniami, a Boże Miłosierdzie przemienia naszą codzienność.

Z wdzięcznością za codzienną życzliwość i wsparcie
Dyrekcja i pracownicy Caritas Archidiecezji Łódzkiej

więcej


Wielkanocne Dzieło Caritas 2016

WDC_2016_2405800 Chlebków Miłości, 6100 wielkanocnych baranków z białej czekolady oraz 8000 wielkanocnych świec – paschalików i woskowych pisanek – przygotowała Caritas Archidiecezji Łódzkiej w ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas 2016. Chlebki, baranki i świece dostępne są w parafiach archidiecezji łódzkiej oraz szkołach, w których działają Szkolne Koła Caritas. Pieniądze pozyskane z akcji podzielone zostaną pomiędzy parafie, szkoły i Caritas, by wspomóc na święta najbardziej potrzebujących. Niektóre parafie naszej archidiecezji organizują również zbiórkę żywności na śniadanie wielkanocne dla najuboższych parafian.

więcejWykorzystanie powyższego materiału lub jego fragmentów na własnej stronie internetowej jest możliwe pod warunkiem podania źródła oraz autora.
Wspierają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej

wpłać on-line
przekaż 1 % podatku
przekaż dary rzeczowe