Caritas Archidiecezji Łódzkiej


Start » Aktualności

Światowy Dzień Ubogich 2020 - Centrum Służby Rodzinie

Nasze galerie
Podopieczni Świetlicy z wizytą w Ośrodku Kuratorskim

nie wymiękaj_2W dniu 27 listopada wychowankowie naszej świetlicy przy ul. Piotrkowskiej 85 udali się na spotkanie do Ośrodka Kuratorskiego nr 1 przy ul. Ogrodowej 22 w Łodzi. Spotkanie zorganizowano w ramach projektu „Promowanie zdrowego stylu życia w trzeźwości i abstynencji wśród dzieci i młodzieży z rodzin alkoholowych - Nie wymiękaj”. Celem spotkania było przybliżenie wychowankom konsekwencji wczesnego sięgania po substancje psychoaktywne takich jak m. in. konflikt z prawem.

więcej


Wystawa fotograficzna już wkrótce!

nie wymiękaj_4Dzieciaki z naszej świetlicy przy ul. Piotrkowskiej 85 tym razem swoją aktywność skupiły wokół przygotowań do wystawy fotograficznej „Ślady alkoholu”  wpisanej w działania w ramach projektu „Promowanie zdrowego stylu życia w trzeźwości i abstynencji wśród dzieci i młodzieży z rodzin alkoholowych - Nie wymiękaj”. Nasi podopieczni wzięli udział w warsztatach związanych z przygotowaniem zdjęć do planowanej wystawy.

więcej


Uroczystości odpustowe w Drzewocinach

odpust w Drzewocinach 2015W poniedziałkowy wieczór, 16 listopada 2015 roku, w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym Caritas Archidiecezji Łódzkiej w Drzewocinach, odbyły się uroczystości odpustowe ku czci Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia. W kaplicy ośrodka odprawiona została Msza Święta koncelebrowana, której przewodniczył ks. Zdzisław Kuropatwa, zastępca dyrektora Caritas. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele instytucji wspierających działalność Caritas, pracownicy i wolontariusze, podopieczni a także przyjaciele i sympatycy ośrodka w Drzewocinach. Na zakończenie liturgii odmówiony został akt zawierzenia Matce Miłosierdzia.

więcej


Łódzka Caritas partnerem projektu "Pudełko życia"

pudełko życia 2015W poniedziałek, 16 listopada 2015 roku w siedzibie Caritas odbyła się konferencja prasowa nt. udziału Caritas w projekcie "Pudełko życia". W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Miasta Łódź oraz pensjonariusze Domu Dziennego Pobytu Caritas, przy ul. Gdańskiej. Krzysztof Piątkowski, Wiceprezydent Miasta Łodzi, opowiedział o projekcie, a ks. Andrzej Partyka, Dyrektor Caritas, zadeklarował pomoc w dotarciu do osób starszych i samotnych. Następnie, obecni na spotkaniu seniorzy, otrzymali "puedłka życia". Pudełka trafią do wszystkich pensjonariuszy Domów Dziennego Pobytu Caritas, podopiecznych Punktu Pomocy Charytatywnej oraz Biura Wolontariatu. Za pośrednictwem wolontariuszy Parfialnych Zespołów Caritas z Łodzi "pudełka życia" otrzymają również seniorzy w łódzkich parafiach.

więcej


Kolejne sceny filmu "Nie wymiękaj"

nie wymiękaj_kadrZa nami kolejne – piąte spotkanie związane z realizacją filmu edukacyjnego „Nie wymiękaj” wpisanego w działania w ramach projektu "Promowanie zdrowego stylu życia w trzeźwości i abstynencji wśród dzieci i młodzieży z rodzin alkoholowych - Nie wymiękaj”. Tym razem wychowankowie świetlicy przy ul. Piotrkowskiej 85 aktywnie zabrali się do pracy nad filmem.

więcejWykorzystanie powyższego materiału lub jego fragmentów na własnej stronie internetowej jest możliwe pod warunkiem podania źródła oraz autora.
Wspierają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej

wpłać on-line
przekaż 1 % podatku
przekaż dary rzeczowe