Caritas Archidiecezji Łódzkiej


Start » Aktualności

Co wydarzyło się w Bejrucie? | ks. Przemysław Szewczyk

Nasze galerie
Nagroda "Serce Łodzi" dla łódzkiej Caritas

serce_2015_240Tegoroczna nagroda "Serce Łodzi" została przyznana Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Wyróżnienie przyznawane jest co roku przez międzywyznaniową Kapitułę. Statuetkę wręczono podczas odpustowej mszy świętej w bazylice archikatedralnej w Łodzi, 18 września 2015 roku. "Na uwagę zasługuje fakt, że - zgodnie ze swoją misją – Caritas pomaga każdemu potrzebującemu – bez względu na jego pochodzenie i wyznanie. Miłość miłosierna i szacunek dla bliźniego są cechą charakterystyczną codziennej działalności" - brzmi uzasadnienie.

więcej


Pielgrzymka podopiecznych Caritas do Parzna

Parzno_2015_240W sobotę, 12 września w 2015 roku, 50 podopiecznych Punktu Pomocy Charytatywnej i Biura Wolontariatu Caritas Archidiecezji Łódzkiej, z Łodzi, Łasku i Pabianic wzięło udział w pielgrzymce do Parzna. Wśród pielgrzymów połowę stanowiły osoby niepełnosprawne. W programie pielgrzymki znalazło się zwiedzanie Muzeum Modlitewnika Polskiego. Pielgrzymi modlili się też w krypcie, gdzie złożone są doczesne szczątki Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. Tam też zapoznali się z Jej  życiem i działalnością. 

więcej


Jubileuszowe spotkanie SKC w Rzeszowie

SKC_Rzeszów_2015_240Reprezentacje Szkolnych Kół Caritas Archidiecezji  Łódzkiej z Łodzi, Pabianic, Ksawerowa, Piotrkowa Trybunalskiego oraz z Poddębic wzięły udział w  Jubileuszu  20-lecia SKC w Polsce. Ogólnopolski zjazd odbył się w Rzeszowie w dniach 12-13 września 2015 roku. Organizator zjazdu zapewnił wszystkim uczestnikom wspaniałą zabawę przy dźwiękach Zespołu Szanty oraz zorganizował pokaz Krystiana Herby mistrza w trialu, który wzbudził wielkie zainteresowanie wśród wolontariuszy.

więcej


Kromka Chleba 2015 – ufunduj posiłek potrzebującym

kromka_2015_240Caritas w Polsce pragnąc przyjść z pomocą osobom niedożywionym i głodnym, od lat prowadzi kampanię społeczną „Kromka Chleba”. W ramach łódzkiej odsłony kampanii „Kromka Chleba”, w poniedziałek, 14 września 2015 roku, w godz. 11:00 – 15:00, na ul. Piotrkowskiej – głównej ulicy Łodzi – 50 wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas częstować będzie przechodniów kromką chleba oraz wręczać materiały informacyjne zachęcające do wsparcia dożywiania najuboższych. W Pasażu Rubinsteina stanie również namiot Caritas, w którym pracownicy informować będą o podejmowanych przez Caritas działaniach.

więcej


Świetlica Caritas dla dzieci w wieku przedszkolnym

przedszkolaki_2015_240Caritas zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym na bezpłatne zajęcia w roku szkolnym 2015/2016. W Specjalistycznej Świetlicy Środowiskowej, w Łodzi, przy ul. Gdańskiej 111, w godz. 8:30 - 14:00, organizowane są zajęcia dla 20 dzieci w wieku 3 - 5 lat. Maluchy są tu pod doskonałą opieką wykwalifikowanego grona wychowawców, którzy dbają o rozwój i dobrą zabawę. Dzieci mają też zapewniony ciepły posiłek.

więcejWykorzystanie powyższego materiału lub jego fragmentów na własnej stronie internetowej jest możliwe pod warunkiem podania źródła oraz autora.
Wspierają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej

wpłać on-line
przekaż 1 % podatku
przekaż dary rzeczowe