Caritas Archidiecezji Łódzkiej


Start » Aktualności

Tytka Charytawna

Nasze galerie
Promowanie zdrowego stylu życia w trzeźwości i abstynencji „Nie wymiękaj”

Nie wymiękaj_główneW dniu 15 maja 2015 rozpoczęła się realizacja projektu: Promowanie zdrowego stylu życia w trzeźwości i abstynencji wśród dzieci i młodzieży z rodzin alkoholowych „Nie wymiękaj”.  Działania będą prowadzone w Specjalistycznej Świetlicy Środowiskowej  Caritas Archidiecezji  Łódzkiej przy ul. Piotrkowskiej 85. Głównym celem zadania jest  uzmysłowienie podopiecznym świetlicy ryzyka jakie niesie za sobą spożywanie alkoholu.

więcej


Piknik rodzinny "Caritas dla rodziny"

piknik_caritas_dla_rodziny_2015_1Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza do wspólnego świętowania 25-lecia charytatywnej działalności. W niedzielę, 14 czerwca 2015 roku w ramach Archidiecezjalnego Święta Eucharystii, na Placu Katedralnym im. Jana Pawła II, po zakończeniu Mszy Świętej polowej, w godzinach 13:00-15:30, zorganizowany będzie piknik rodzinny pod hasłem "Caritas dla rodziny". Serdecznie zapraszamy!

więcej


Turnus rehabilitacyjny dla dzieci - AmaDeum

amadeum_2014_1Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Wyższe Seminarium Duchowne zapraszają na turnus rehabilitacyjny AmaDeum dla dzieci niepełnosprawnych, który odbędzie się w Ośrodku Rehabilitacyjno – Wypoczynkowym Caritas Archidiecezji Łódzkiej w Drzewocinach, w terminie 28 czerwca – 11 lipca 2015 roku. Uczestnikami turnusu mogą być dzieci w przedziale wiekowym od 6 do 18 lat. Dzieci na turnus jadą bez rodziców, zapewniamy swoich opiekunów. Wypoczynek dla niepełnosprawnych dzieci prowadzą klerycy łódzkiego seminarium duchownego.

więcej


IV Pieszy Rajd Wolontariuszy i Sympatyków Wolontariatu

Rajd dla wolontariuszy maj 2015W sobotę 30 maja odbył się IV Pieszy Rajd Wolontariuszy i Sympatyków Wolontariatu organizowanym przez Biuro Wolontariatu Caritas oraz Stowarzyszenie Drogi Pielgrzyma. Trasa, którą wspólnie pokonaliśmy liczyła ok. 20 km. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy w Sulejowie. Następnie przechodziliśmy przez kolejne miejscowości podziwiając przepiękne widoki. Rajd zakończyliśmy w Łęgu Ręczyńskim, w którym na uczestników czekał pyszny obiad i odpoczynek w ośrodku agroturystycznym położonym nad Pilicą.

więcej


Podsumowanie zbiórki w Kauflandzie

kaufland_zbiórka_1W przeprowadzonej w dniach 17 kwietnia - 30 maja 2015 roku zbiórce publicznej na rzecz pani Pauliny - pracownika marketu Kaufland, która straciła swoje mieszkanie w wyniku zalania po pożarze innego lokalu w kamienicy, w której mieszkała, udało się zebrać 1234,59 złotych. Łódzka Caritas zorganizowała zbiórkę we współpracy z hipermarketem Kaufland przy ul. Zgierskiej 104a w Łodzi. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą zbiórkę.

więcejWykorzystanie powyższego materiału lub jego fragmentów na własnej stronie internetowej jest możliwe pod warunkiem podania źródła oraz autora.
Wspierają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej

wpłać on-line
przekaż 1 % podatku
przekaż dary rzeczowe