Caritas Archidiecezji Łódzkiej


Start » Aktualności

Kurs dla kandydatów na wolontariuszy hospicyjnych 2020

Nasze galerie
Wiosna na Limance

wiosna na Limance 2015Wiosna rozkwitła pełnią kolorów. Gdzie nie spojrzymy, widać zieleń i ferię barw wszelakich. A jeszcze tak niedawno był czas, gdy dopiero zaczynała się nieśmiało pokazywać wśród szarych kamienic i brudnych podwórek Limanki. Dzieci ze Świetlicy Podwórkowej zabawiły się w detektywów i wyruszyły na poszukiwanie jej oznak. Zieleń i kwiaty sprawiły, że nawet brzydkie podwórka zaczęły się uśmiechać.

 

więcej


Wybiegali 126 kilometrów w dobrej sprawie!

piknik_DD_2015_2Prawie 126 kilometrów przebiegło łącznie 292 wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas w IV Biegu Charytatywnym "Biegnijmy z pomocą", który odbył się w ramach Pikniku dla dzieci "Bądźmy razem". Imprezę w parku na Zdrowiu zorganizowała 2 czerwca 2015 roku łódzka Caritas. Dzięki wysiłkowi biegaczy udało się zebrać kwotę 6074 złotych, która przeznaczona zostanie na "Bilet dla brata" - dla młodzieży ze Wschodu przybywającej na Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku.

więcej


Promowanie zdrowego stylu życia w trzeźwości i abstynencji „Nie wymiękaj”

Nie wymiękaj_główneW dniu 15 maja 2015 rozpoczęła się realizacja projektu: Promowanie zdrowego stylu życia w trzeźwości i abstynencji wśród dzieci i młodzieży z rodzin alkoholowych „Nie wymiękaj”.  Działania będą prowadzone w Specjalistycznej Świetlicy Środowiskowej  Caritas Archidiecezji  Łódzkiej przy ul. Piotrkowskiej 85. Głównym celem zadania jest  uzmysłowienie podopiecznym świetlicy ryzyka jakie niesie za sobą spożywanie alkoholu.

więcej


Piknik rodzinny "Caritas dla rodziny"

piknik_caritas_dla_rodziny_2015_1Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza do wspólnego świętowania 25-lecia charytatywnej działalności. W niedzielę, 14 czerwca 2015 roku w ramach Archidiecezjalnego Święta Eucharystii, na Placu Katedralnym im. Jana Pawła II, po zakończeniu Mszy Świętej polowej, w godzinach 13:00-15:30, zorganizowany będzie piknik rodzinny pod hasłem "Caritas dla rodziny". Serdecznie zapraszamy!

więcej


Turnus rehabilitacyjny dla dzieci - AmaDeum

amadeum_2014_1Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Wyższe Seminarium Duchowne zapraszają na turnus rehabilitacyjny AmaDeum dla dzieci niepełnosprawnych, który odbędzie się w Ośrodku Rehabilitacyjno – Wypoczynkowym Caritas Archidiecezji Łódzkiej w Drzewocinach, w terminie 28 czerwca – 11 lipca 2015 roku. Uczestnikami turnusu mogą być dzieci w przedziale wiekowym od 6 do 18 lat. Dzieci na turnus jadą bez rodziców, zapewniamy swoich opiekunów. Wypoczynek dla niepełnosprawnych dzieci prowadzą klerycy łódzkiego seminarium duchownego.

więcejWykorzystanie powyższego materiału lub jego fragmentów na własnej stronie internetowej jest możliwe pod warunkiem podania źródła oraz autora.
Wspierają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej

wpłać on-line
przekaż 1 % podatku
przekaż dary rzeczowe