Caritas Archidiecezji Łódzkiej


Start » Aktualności

Kurs dla kandydatów na wolontariuszy hospicyjnych 2020

Nasze galerie
Spotkanie opłatkowe wolontariuszy Caritas

opłatek wolontariuszy 17012015Około 200 wolontariuszy łódzkiej Caritas wzięło udział w spotkaniu opłatkowym w sobotę, 17 stycznia 2015 roku, w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Młodzież z 44 Gimnazjum przygotowała dla wolontariuszy program słowno-muzyczny. Odczytano fragment Ewangelii o narodzeniu Chrystusa, było łamanie opłatkiem i życzenia, a na zakończenie słodki poczęstunek.

więcej


Caritas najchętniej wspieraną organizacją charytatywną

wspieram_2015Caritas jest najpopularniejszą i najchętniej wspieraną organizacją charytatywną w Polsce – wynika z przeprowadzonego w grudniu 2014 roku badania TNS OBOP. Kolejne miejsca zajmują Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i Polski Czerwony Krzyż. Po wstępnej deklaracji dotyczącej gotowości do wspierania organizacji dobroczynnych, TNS OBOP zapytał Polaków, jaką konkretnie organizację byliby skłonni wesprzeć finansowo. Respondentów poproszono o spontaniczne wymienienie nazw tych organizacji.

więcej


25-lecie Caritas Polska w Łodzi

25-lecie logo 220Spotkaniem poświęconym pomocy dla osób niepełnosprawnych świętować będzie w Łodzi 25-lecie swojego istnienia Caritas Polska. Całość odbędzie się 18 stycznia 2015 roku, a rozpocznie o godz. 15.00 Mszą świętą w łódzkiej katedrze pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Po liturgii, w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, zaplanowana jest konferencja o wsparciu dla niepełnosprawnych.

więcej


Podaruj Caritas 1% podatku - rozlicz swój PIT online

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2012Już dziś można rozliczyć swój podatek online, korzystając ze sprawdzonej przez lata aplikacji e-pity. Każdy z nas, podatników, może przekazać 1% swojego podatku dochodowego nas rzecz charytatywnej działalności Caritas. Uprzejmie prosimy wszystkich naszych dobrodziejów i przyjaciół o przekazywanie 1% swojego podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Łódzkiej Organizacji Pożytku Publicznego, która zarejestrowana jest w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem: 0000274785. Opowiedzcie o naszej działalności również swoim bliskim, przyjaciołom, sąsiadom i znajomym. 1 procent nic nie kosztuje, a może zdziałać wiele dobra!

 

więcej


Boże Narodzenie 2014

BN2014_240Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką; nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło. (Iz 9, 1)

Chrystus przyszedł na świat pośród ciemnej nocy i rozproszył jej mrok. Światło Jego Miłości jaśnieje nad każdym z nas. Pozwólmy, by to światło jaśniało z naszych serc i było dla innych znakiem Bożej obecności pośród nas.

Dyrekcja i pracownicy
Caritas Archidiecezji Łódzkiej

więcejWykorzystanie powyższego materiału lub jego fragmentów na własnej stronie internetowej jest możliwe pod warunkiem podania źródła oraz autora.
Wspierają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej

wpłać on-line
przekaż 1 % podatku
przekaż dary rzeczowe