Caritas Archidiecezji Łódzkiej


Start » Aktualności

Kromka chleba dla sąsiada 2019

Nasze galerie
Łódzka Caritas na konferencji "Kościół Łódzki Anno Domini 2014"

ks_Andrzej_press_24025 września 2014 roku, w łódzkiej Kurii Metropolitalnej odbyła się coroczna konferencja, podczas której przedstawiono działalność Kościoła łódzkiego w ciągu ostatniego roku i zaprezentowano plany na najbliższe miesiące. O działalności Caritas poinformował ks. Andrzej Partyka nowy dyrektor łódzkiej Caritas. Ks. Partyka przypomniał o stałych już inicjatywach, które co roku organizuje Caritas takich jak: Tornister pełen uśmiechu, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, Dzień Walki z ubóstwem, który obchodzimy 16 października czy Serce na Gwiazdkę. 

więcej


Caritas poszukuje dostawcy opału

w związku z realizacją przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej projektu  „Jesteś z nami” – organizacja pomocy materialnej dla rodzin z dziećmi, znajdujących się w trudnej sytuacji bytowej finansowanego ze Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, Caritas Archidiecezji Łódzkiej zapraszA do złożenia oferty, której przedmiotem jest zakup opału wraz z dowozem dla beneficjentów projektu z województwa łódzkiego. Wsparciem zostanie objętych 300 rodzin z terenu województwa łódzkiego.

więcej


Profesjonalista w aktywizacji osób z niepełnosprawnością

opieka_niepełnosprawni_2014_1Ośrodek Aktywizacji Zawodowej i Społecznej Caritas Archidiecezji Łódzkiej od wielu lat realizuje różnorakie projekty skierowane do osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Współpracuje z pracodawcami, którzy zatrudniają osoby niepełnosprawny i także sama Caritas tworzy stanowiska pracy dla takich osób.  Realizując różne działania związane z osobami niepełnosprawnymi dostrzegliśmy wśród członków ich rodzin, wśród osób, które chcą pracować z osobami niepełnosprawnymi, ale także wśród specjalistów, którzy pracują z takim osobami zapotrzebowanie na usystematyzowaną, pełniejszą wiedzę, jak zaktywizować społecznie i/bądź zawodowo osoby, które posiadają niepełnosprawność.

więcej


Centrum Usług Społecznych - popieramy, głosujemy!

BO_2014_240Już dziś serdecznie zapraszamy głosowania na zadanie ogólnomiejskie zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego. Pod numerem L 0199 umieszczony został projekt Centrum Usług Społecznych, którego zadaniem jest kompleksowe wsparcie potrzebujących pomocy łodzian.  W Centrum Usług Społecznych ubodzy mieszkańcy naszego miasta będą mogli skorzystać ze wsparcia pracowników socjalnych jak i paczek żywnościowych, odzieży, pralni społecznej, prysznica. Dodatkowo będzie możliwość wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego. Na projekt można głosować w dniach 20 – 28 września 2014 roku.

więcej


Seniorzy w akcji

Seniorzy_śpiewCaritas Archidiecezji Łódzkiej realizuje projekt „Wsparcie społeczne dla osób z niepełnosprawnością oraz osób w wieku emerytalnym”. Głównym celem projektu jest aktywizacja społeczna osób w wieku emerytalnym  i osób z niepełnosprawnością poprzez prowadzenie działań zmierzających do wyjścia z izolacji. Uczestnikom projektu proponowane są wyjścia kulturalne (m.in.: do kin i teatrów), wycieczki z przewodnikiem po Łodzi, zajęcia taneczne oraz muzyczne, warsztaty kulinarne, nordic walking oraz spotkania klubu dyskusyjnego.

więcejWykorzystanie powyższego materiału lub jego fragmentów na własnej stronie internetowej jest możliwe pod warunkiem podania źródła oraz autora.
Wspierają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej

wpłać on-line
przekaż 1 % podatku
przekaż dary rzeczowe