Caritas Archidiecezji Łódzkiej


Start » Aktualności

Bejrut w dzień po eksplozji

Nasze galerie
Jesteś z nami - węgiel na zimę dla 300 rodzin

wegiel_2104_1Dzięki środkom z Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, Caritas Archidiecezji Łódzkiej realizuje program "Jesteś z nami" – pomoc materialna dla rodzin z dziećmi, znajdujących się w trudnej sytuacji bytowej. Dzięki tym środkom 300 rodzin wielodzietnych i zastępczych z terenu województwa łódzkiego otrzyma po ponad pół tony węgla. Rodziny zostały wytypowane przez miejscowe ośrodki pomocy społecznej, a węgiel dostarcza skład opału Vera Szczepaniak z Łodzi.

więcej


Święty Mikołaj od Szkolnych Kół Caritas

Mikołaj_SKC_2014_240Przed wspomnieniem Świętego Mikołaja Biskupa, które przypada 6 grudnia, wolontariusze Szkolnych Kół Caritas rozprowadzać będą czekoladę z wizerunkiem Świętego Biskupa. Słodkości dostępne będą w ponad 30 parafiach w Łodzi i okolicznych miastach. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone zostaną na działalność Szkolnych Kół Caritas i formację wolontariuszy Caritas. Ponad 6 tysięcy czekoladowych tabliczek przygotowała Cukiernia Dybalski.

więcej


Serce na gwiazdkę po raz 12.

SNG_2014_240Caritas Archidiecezji Łódzkiej rozpoczyna w najbliższy poniedziałek 12. edycję akcji charytatywnej dla dzieci "Serce na gwiazdkę". W dniach od 1 do 10 grudnia 2014 roku, Caritas, za pośrednictwem Świętego Mikołaja i pomagających mu Aniołów, dostarczy prezenty bezpośrednio do domów 1200 dzieci z rodzin wielodzietnych i ubogich, w Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim, Zgierzu, Łasku, Pabianicach, Aleksandrowie Łódzkim i Zelowie.  

więcej


Dziecko sercem rodziny - 21. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

WDPD_2014_240Pod hasłem „Dziecko sercem rodziny”, w I Niedzielę Adwentu, 30 listopada 2014 roku, po raz dwudziesty pierwszy rozpocznie się Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Tradycyjnie symbolem akcji jest świeca, która znajdzie swoje miejsce na wigilijnym stole. Jej płomień jest znakiem solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, a także leczenie i rehabilitację, pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek. Łódzka Caritas przygotowała 65 tysięcy świec, które od niedzieli dostępne będą w parafiach naszej archidiecezji.

więcej


Anioł Miłości Bliźniego 2014

AMB_2014_EOW niedzielę, 16 listopada 2014 roku, podczas uroczystości ku czci Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, w kaplicy ośrodka Caritas w Drzewocinach, wolontariuszki łódzkiej Caritas – s. Barbara Sitek i p. Ewa Olczak - uhonorowane zostały nagrodą Anioł Miłości Bliźniego. Ta coroczna indywidualna nagroda, przyznawana przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej od 2005 roku, ma na celu wyróżnienie osoby fizycznej lub instytucji, która promuje postawę miłości bliźniego. Gratulujemy!

więcejWykorzystanie powyższego materiału lub jego fragmentów na własnej stronie internetowej jest możliwe pod warunkiem podania źródła oraz autora.
Wspierają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej

wpłać on-line
przekaż 1 % podatku
przekaż dary rzeczowe