Caritas Archidiecezji Łódzkiej


Start » Aktualności

Bezdomny jest moim bliźnim - ks. Andrzej Partyka

Nasze galerie
Przebiegli 101,45 kilometrów dobra

biegskc2014We wtorek, 3 czerwca 2014 roku, w Parku im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w okolicach muszli koncertowej w Łodzi, łódzka Caritas zorganizowała piknik dla dzieci pod hasłem "Bądźmy razem". Były gry i zabawy, malowanie buzi, wata cukrowa i popcorn. Śpiew i tańce animowali klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Głównym wydarzeniem dnia był Bieg Charytatywny „Biegnijmy z pomocą”, w którym uczestniczyli wolontariusze Szkolnych Kół Caritas. Kilkuset biegaczy pokonało łącznie dystans 101,45 km i "wybiegali" kwotę 3.861 zł na pomoc osobom potrzebującym w swoim otoczeniu.

więcej


Caritas dla seniorów

seniorzy_2013_1Zapraszamy osoby powyżej 55 roku życia, mieszkańców Łodzi i okolicznych miejscowości (m.in.: Pabianice, Zgierz, Stryków, Ozorków, Konstantynów Łódzki, Aleksandrów Łódzki), którzy są zainteresowani rozwinięciem swoich umiejętności, do wzięcia udziału w projekcie „Sprawni cywilizacyjnie”. Seniorzy będą mogli wybrać szkolenia z zakresu m.in.: autoprezentacji, sztuki kulinarnej, aktywizujących zajęć z wnukami czy obsługi komputera.

więcej


Trzecia edycja projektu „Akademia życia”

akademia_zycia_3_2Caritas Archidiecezji Łódzkiej realizuje trzecią edycję projektu „Akademia życia” skierowanego do osób  w wieku 27-30 lat, zagrożonych lub dotkniętych wykluczeniem społecznym, które nie posiadają kwalifikacji zawodowych, dorastały w rodzinach  niewydolnych wychowawczo, w których pojawiła się przemoc lub problem alkoholowy, lub są podopiecznymi albo opuszczają ośrodki opiekuńczo-wychowawcze i domy dziecka.

więcej


Piknik dla Dzieci „BĄDŹMY RAZEM”

logo_bieg_SKCCaritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza dzieci do udziału w Pikniku dla Dzieci „BĄDŹMY RAZEM”, który odbędzie się w Parku im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w okolicach muszli koncertowej  we wtorek, 3 czerwca, w godzinach 9.00 – 15.00. W ramach Pikniku przewidzianych jest wiele różnych atrakcji. Poprzez udział w zabawach, grach i konkursach można będzie się przekonać, jak bawiły się dzieci wiele wieków temu, a przy okazji zdobyć kupony na popcorn, watę cukrową i nagrodę niespodziankę.

 

więcej


Kolejnych 10 uczniów otrzyma pomoc ze Skarbonki Skrzydeł

logo skrzydłaCaritas Archidiecezji Łódzkiej obejmie pomocą kolejnych 10 uczniów w ramach programu Skrzydła. Na mocy umowy zawartej z Caritas Polska, każdy uczeń otrzyma wsparcie w wysokości 1470 zł w terminie od 1 września 2013 roku do 30 czerwca 2014 roku. Do obecnej edycji programu wybranych zostało 10 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 204 w Łodzi, Publicznego Gimnazjum nr 7 i Gimnazjum nr 5. To już kolejna edycja programu realizowanego przez Caritas w Polsce w ramach Skarbonki Skrzydeł.

więcejWykorzystanie powyższego materiału lub jego fragmentów na własnej stronie internetowej jest możliwe pod warunkiem podania źródła oraz autora.
Wspierają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej

wpłać on-line
przekaż 1 % podatku
przekaż dary rzeczowe