Caritas Archidiecezji Łódzkiej


Start » Aktualności

Konferencja prasowa przed Światowym Tygodniem Ubogich 2019 w Łodzi

Nasze galerie
Na pomoc mieszkańcom Bałkanów

Bałkany_2014_1Łódzka Caritas uruchamia pomoc dla ofiar powodzi w Serbii, Bośni i Hercegowinie. W wyniku ulewnych opadów deszczu mieszkańcy Bałkanów borykają się z największą od 120 lat powodzią. Wiele miejscowości jest zalanych wodą w ponad 95 procentach, a ich mieszkańcy są odcięci od świata. Raporty z Caritas Serbia i Caritas Bośnia i Hercegowina szacują liczbę poszkodowanych na ponad 1mln 500 tys. osób. Z powodu wysokich temperatur rośnie zagrożenie epidemiologiczne. Groźne są także występujące masowo osuwiska ziemi.

więcej


V Rajd Wolontariuszy

rajd_maj_2014_1Biuro Wolontariatu Caritas Archidiecezji Łódzkiej i nowopowstające Stowarzyszenie „Drogi Pielgrzyma” zapraszają wolontariuszy i sympatyków wolontariatu do udziału w wyjeździe integracyjnym, który odbędzie się w sobotę, 24 maja br. i będzie miał formę rajdu pieszego. Będzie to już V Rajd Wolontariuszy. Jego trasa prowadzi pięknymi leśnymi duktami ze Smardzewic przez Karolinów do Sulejowa (ok. 20 km). Organizator zapewnia dojazd z Łodzi autokarem. Są jeszcze wolne miejsca.

 

więcej


Kolonie letnie Caritas 2014

kolonie_2014_240Caritas Archidiecezji Łódzkiej serdecznie zaprasza dzieci i młodzież, w wieku 7 – 15 lat do uczestnictwa w tegorocznych koloniach letnich, które organizujemy pod hasłem „Rycerze spod Dłutowskiej Kniei”, w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym w Drzewocinach. Z uczestnikami kolonii udamy się w nietypową wędrówkę w czasie. Cofniemy się do wieków średnich w naszej historii, gdzie zdobywać będziemy sprawności niezbędne by w życiu być Rycerzem i Damą. 

więcej


Caritas poszukuje szkoleniowca z zakresu "Pomoc kucharza"

Caritas Archidiecezji Łódzkiej, realizator projektu „Akademia życia 3” skierowanego do osób w wieku 18-30 lat, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, poszukuje kandydata/kandydatki na stanowisko trenera prowadzącego szkolenie: „Pomoc kucharza”. 

więcej


Dzieci poznają Smaki Łodzi - kuchnia polska

smakilodzi_polskaSmaki Łodzi to cykl zajęć dla podopiecznych świetlicy środowiskowej Caritas. Tematem drugiego spotkania była kuchnia polska. Dzieciaki dowiedziały się jak przygotować zalewajkę. Pracę rozpoczęto od przygotowania ziemniaków, które powinny się gotować najdłużej. Następnie pokrojono kiełbasę, boczek i cebulę (było trochę łez, ale uczestnicy dali radę), które trafiły do wspólnego rondla i zostały obsmażone. I również trafiły do zupy. Kolejnym etapem było dodawanie przypraw oraz zakwasu. Na koniec do naszej zupy trafił chrzan i już nie było wyjścia… trzeba było próbować. Wszyscy zjedli ze smakiem.

więcejWykorzystanie powyższego materiału lub jego fragmentów na własnej stronie internetowej jest możliwe pod warunkiem podania źródła oraz autora.
Wspierają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej

wpłać on-line
przekaż 1 % podatku
przekaż dary rzeczowe