Caritas Archidiecezji Łódzkiej


Start » Aktualności

Kromka chleba dla sąsiada 2019

Nasze galerie
16 ton żywności w zbiórce Caritas

zbiorka_grudzien_2013_116 ton żywności udało się zebrać dzięki hojności mieszkańców regionu łódzkiego w zbiórce żywności, którą łódzka Caritas przeprowadziła w dniach 28-29 marca 2014 roku. W 78 sklepach różnych sieci handlowych żywność zbierało 1400 wolontariuszy Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas. Zgromadzona żywność przekazywana jest najuboższym mieszkańcom naszego regionu w formie paczek świątecznych przygotowywanych w parafiach i Punkcie Pomocy Charytatywnej Caritas. Z tej formy pomocy skorzysta 3 tysiące podopiecznych. Pozostała żywność wykorzystana zostanie do przygotowania posiłków w ramach prowadzonego przez Caritas dożywiania dzieci i dorosłych.

więcej


Prawie 1400 złotych dla mieszkańców Ukrainy

ukraina_koncert_2_240Wolontariusze łódzkiej Caritas zebrali 1393,12 zł podczas koncertu charytatywnego "Ukraińska wiosna", który odbyła się w poniedziałek, 7 kwietnia 2014 roku, o godz. 19.00, w Muzeum Miasta Łodzi, przy ul. Ogrodowej 15. Zebrane datki przesłane zostaną do Caritas Spes na Ukrainie. Podczas koncertu absolwenci Wydziału Wokalno - Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi - Marta Gabryelczak i Michał Wieczorek zaśpiewali z towarzyszeniem fortepianu i altówki tradycyjne dumki ukraińskie oraz pieśni Łemkowskie, zaś Zespół Muzyki Narodów Słowiańskich Bałałajki wykonał popularne ludowe utwory narodów wschodniosłowiańskich. 

więcej


Caritas poszukuje szkoleniowca do poprowadzenia kursu komputerowego

W związku z realizacją projektu  „Akademia życia 3” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza do składania ofert podmioty zainteresowane wykonaniem zadania: poprowadzenie kursu komputerowego.

więcej


Happy Caritas w TVP2

happy_tvp2_240W telewizyjnym cyklu "Coś dla Ciebie", emitowanym w TVP2 ukazał się 7 kwietnia 2014 roku materiał o teledysku "Happy", który do piosenki Pharrella Wiliamsa powstał w łódzkiej Caritas. Program „Coś dla Ciebie” pokazuje ludzi, którzy potrafią nie zagubić się w zawiłej codzienności i podejmują inicjatywy, które często są bodźcem do działania dla innych. W programie można zobaczyć inicjatywy ogólnopolskie, lokalne, a także parafialne i zakonne.

więcej


Kurs BLS w Caritas

pierwsza_pomoc_2014_240Piotr Król, ratownik medyczny w firmie Dasmed, przeszkolił pierwszą grupę pracowników łódzkiej Caritas w zakresie podstawowych zabiegów resuscytacyjnych (Basic Life Support). W szkoleniu udział wzięli pracownicy świetlic i domów dziennego pobytu Caritas. Szczególną uwagę zwracaliśmy na szybką i skuteczną reakcję, bo natychmiastowe rozpoczęcie resuscytacji przez świadków zdarzenia zwiększa prawdopodobieństwo przeżycia trzykrotnie.

więcejWykorzystanie powyższego materiału lub jego fragmentów na własnej stronie internetowej jest możliwe pod warunkiem podania źródła oraz autora.
Wspierają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej

wpłać on-line
przekaż 1 % podatku
przekaż dary rzeczowe