Caritas Archidiecezji Łódzkiej


Start » Aktualności

Konferencja prasowa przed Światowym Tygodniem Ubogich 2019 w Łodzi

Nasze galerie
Rodziny polskie - rodzinom ukraińskim

rodzina rodziniePod hasłem „RODZINA RODZINIE. Rodziny polskie - rodzinom ukraińskim” Caritas w Polsce organizuje akcję wysyłania paczek na Ukrainę. Dzięki współpracy z Pocztą Polską, wszystkie paczki do 20 kg, nawet jeśli będą ich tysiące, zwolnione są z opłat do końca marca br. Należy jedynie na opakowaniu umieścić dopisek „dla Ukrainy”. Caritas Spes na Ukrainie przygotowała listę kilku tysięcy kontaktów do rodzin potrzebujących wsparcia bądź poszkodowanych. Są wśród nich zarówno adresy katolików, grekokatolików jak i prawosławnych. Łódzka Caritas otrzymała listę 84 rodzin z parafii w Bursztynie w Iwano-Frankiwskiej oblasti. 

więcej


Caritas poszukuje kuratora zawodowego

Caritas Archidiecezji Łódzkiej, realizator projektu „Akademia życia 3” skierowanego do osób w wieku 18-30 lat, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, poszukuje kandydata/kandydatki na stanowisko kuratora zawodowego.

więcej


Caritas poszukuje wizażysty

Caritas Archidiecezji Łódzkiej, realizator projektu „Akademia życia 3” skierowanego do osób w wieku 18-30 lat, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, poszukuje kandydata/kandydatki na stanowisko wizażysta. Do osoby zatrudnionej na tym stanowisku należeć będzie przygotowanie konspektu, raportu poszkoleniowego, materiałów dydaktycznych i przeprowadzenie zajęć grupowych dla kobiet (2 grupy x 10 h szkoleniowych) i mężczyzn (1 grupa x 3 h szkoleniowe). 

więcej


Caritas poszukuje psychologa

Caritas Archidiecezji Łódzkiej, w związku z realizacją nowego projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, poszukuje osoby na stanowisko psychologa. Do zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku należeć będzie udział w procesie przygotowywania dokumentów rekrutacyjnych oraz rekrutacja osób z lekkim, umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności, zarówno w biurze projektu lidera i partnera, a także w miejscu zamieszkania potencjalnego uczestnika.

więcej


Pomagamy Ukraińcom na Krymie

krym_2014_1Kwotę 7222 złotych na pomoc Ukrainie udało się zebrać do 10 marca br. Caritas Archidiecezji Łódzkiej przekazuje pieniądze Ukraińcom na Krymie, w odpowiedzi na apel dziewięciu księży z Polski oraz biskupa pomocniczego diecezji odesko-symferopolskiej Jacka Pyla, misjonarza oblata, którzy pozostaną ze swoimi wiernymi bez względu na rozwój wypadków. Na Krym nie dociera pomoc humanitarna. Funkcjonariusze Federacji Rosyjskiej na blokadach oddzielających Krym od reszty Ukrainy przeglądają i zabierają nawet prywatne rzeczy. Dziękujemy za okazane serce i apelujemy o dalsze wsparcie finansowe - to jedyna możliwa pomoc.

więcejWykorzystanie powyższego materiału lub jego fragmentów na własnej stronie internetowej jest możliwe pod warunkiem podania źródła oraz autora.
Wspierają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej

wpłać on-line
przekaż 1 % podatku
przekaż dary rzeczowe