Caritas Archidiecezji Łódzkiej


Start » Aktualności

Czas na młodzież

Nasze galerie
Caritas poszukuje szkoleniowca do poprowadzenia kursu komputerowego

W związku z realizacją projektu  „Akademia życia 3” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza do składania ofert podmioty zainteresowane wykonaniem zadania: poprowadzenie kursu komputerowego.

więcej


Happy Caritas w TVP2

happy_tvp2_240W telewizyjnym cyklu "Coś dla Ciebie", emitowanym w TVP2 ukazał się 7 kwietnia 2014 roku materiał o teledysku "Happy", który do piosenki Pharrella Wiliamsa powstał w łódzkiej Caritas. Program „Coś dla Ciebie” pokazuje ludzi, którzy potrafią nie zagubić się w zawiłej codzienności i podejmują inicjatywy, które często są bodźcem do działania dla innych. W programie można zobaczyć inicjatywy ogólnopolskie, lokalne, a także parafialne i zakonne.

więcej


Kurs BLS w Caritas

pierwsza_pomoc_2014_240Piotr Król, ratownik medyczny w firmie Dasmed, przeszkolił pierwszą grupę pracowników łódzkiej Caritas w zakresie podstawowych zabiegów resuscytacyjnych (Basic Life Support). W szkoleniu udział wzięli pracownicy świetlic i domów dziennego pobytu Caritas. Szczególną uwagę zwracaliśmy na szybką i skuteczną reakcję, bo natychmiastowe rozpoczęcie resuscytacji przez świadków zdarzenia zwiększa prawdopodobieństwo przeżycia trzykrotnie.

więcej


Ukraińska wiosna - koncert charytatywny dla Ukrainy

ukraina_koncert_240W poniedziałek, 7 kwietnia 2014 roku, o godz. 19.00, w Muzeum Miasta Łodzi, przy ul. Ogrodowej 15, odbędzie się charytatywny koncert na rzecz mieszkańców Ukrainy pod hasłem "Ukraińska wiosna". Podczas koncertu absolwenci  Wydziału Wokalno - Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi - Marta Gabryelczak i Michał Wieczorek - zaśpiewają z towarzyszeniem fortepianu  i altówki tradycyjne dumki ukraińskie oraz pieśni Łemkowskie, zaś Zespół Muzyki Narodów Słowiańskich Bałałajki wykona popularne ludowe utwory narodów wschodniosłowiańskich. Zaproszenia na kocert można otrzymać w kasie Muzeum Miasta Łodzi. Wchodząc na koncert należy wrzucić datek do skarbony Caritas - minimum 10 złotych. Serdecznie zapraszamy!

więcej


FILCmania.pl – nowe miejsce na Twoje zakupy

filcmania_2_240Zakład Aktywności Zawodowej Caritas Archidiecezji Łódzkiej uruchomił internetowy sklep FILCmania.pl, w którym oferuje ręcznie wykonane produkty z filcu: torebki damskie, etui na telefon, torby na laptopa, podkładki pod kubek czy zastawę i dekoracje stołu. Oferta sklepu FILCmania to ekskluzywne, limitowane i ręcznie wykonane produkty, które  charakteryzują się oryginalnymi kształtami, niesztampowymi wzorami i cieszącymi oko barwami. Wykonane z miękkiego i wytrzymałego filcu zachwycają oryginalnym designem, prostą formą, ciekawymi aplikacjami, haftami i trzynastoma wersjami kolorystycznymi.

 

więcejWykorzystanie powyższego materiału lub jego fragmentów na własnej stronie internetowej jest możliwe pod warunkiem podania źródła oraz autora.
Wspierają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej

wpłać on-line
przekaż 1 % podatku
przekaż dary rzeczowe