Caritas Archidiecezji Łódzkiej


Start » Aktualności

Konferencja prasowa przed Światowym Tygodniem Ubogich 2019 w Łodzi

Nasze galerie
Wyniki zbiórki publicznej w 2013 roku

skarbonka_zbiórka_2Caritas Archidiecezji Łódzkiej w okresie od 8 marca do 30 grudnia 2013 roku prowadziła zbiórkę publiczną na terenie województwa łódzkiego, zgodnie z pozwoleniem nr 2/2012 o numerze PZI.5010.2.2013.AW, wydanym przez Marszałka Województwa Łódzkiego. Zbiórka publiczna prowadzona była w formie datków pieniężnych oraz darów w naturze, głównie żywności w organizowanych przez Caritas przedświątecnych zbiórkach. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom za okazane wsparcie.

więcej


Serowy Master Cheef

serowy master cheefTym razem nasze spotkanie z Francją zawiodło nas do… do kuchni! O tak, tym razem przywitała nas swoim bogactwem francuska kuchnia, którą nie tylko poznawaliśmy, ale kosztowaliśmy. Jednak, by przyrządzić prawdziwie francuski poczęstunek postanowiliśmy zgłębić tajniki francuskiej sztuki gotowania i spożywania posiłków. Tak, sztuki!

więcej


Croissanty czyli francuskie co nieco

croissantyPrzed dziećmi dalsze zajęcia kulinarne... Realizacja programu "Dożywianie z Carrefour" sprawia, że mogą uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach, które na co dzień byłoby niemożliwe do wykonania. A tak, mają tę przyjemność i możliwość uczestniczenia w czymś, co im sprawia ogrom radości, i w czym się rozwijają. Po sałatce francuskiej, gdzie bohaterem był kurczak,  przyszedł czas na coś słodkiego. Dziś postacią nr 1 były francuskie croissanty.

więcej


Francuska wycieczka

francuska wycieczkaKolejne zajęcia w ramach programu Dożywianie z Carrefour już za nami. Tym razem wspólnie wybraliśmy się na wirtualną wycieczkę po najpiękniejszych zakątkach Francji. Prezentacja multimedialna pozwoliła nam choć na chwilę przenieść się myślami do Francji, gdzie podziwialiśmy wspaniałe miejsca i poznawaliśmy ich historię. Niektóre z nich, tak jak Wzgórze Świętego Michała czy dom z ogrodem Claude'a Moneta w Giverny były naprawdę magiczne. Inne jak Zamek Chenonceau (Zamek Dam) zaskoczyły nas swoją historią. Francja jest doprawdy piękna… 

więcej


Bułka z masłem, czyli jak smakuje chleb

bułka z masłemW ramach programu Dożywianie z Carrefour w Świetlicach Caritas biorących udział w projekcie rozpoczął się cykl zajęć kulinarnych poświęconych zdrowemu żywieniu i kuchni francuskiej. Jako pierwsze na świetlicowe stoły wkroczyło pieczywo. Francja słynie z różnorodnego pieczywa o tysiącu smaków. Dlatego też uczestnicy programu postanowili spróbować jak smakuje różnorodne pieczywo, które można spotkać w naszych łódzkich sklepach. I tak na świetlicowym stole znalazły się chleby i bułki, różnych wielkości, kolorów, kształtów i zapachów. Spotkanie zaczęło się od ich degustacji.

więcejWykorzystanie powyższego materiału lub jego fragmentów na własnej stronie internetowej jest możliwe pod warunkiem podania źródła oraz autora.
Wspierają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej

wpłać on-line
przekaż 1 % podatku
przekaż dary rzeczowe