Caritas Archidiecezji Łódzkiej


Start » Aktualności

Dom Seniora „Pomocna Dłoń” darem na 100-lecie archidiecezji łódzkiej

Nasze galerie
Bułka z masłem, czyli jak smakuje chleb

bułka z masłemW ramach programu Dożywianie z Carrefour w Świetlicach Caritas biorących udział w projekcie rozpoczął się cykl zajęć kulinarnych poświęconych zdrowemu żywieniu i kuchni francuskiej. Jako pierwsze na świetlicowe stoły wkroczyło pieczywo. Francja słynie z różnorodnego pieczywa o tysiącu smaków. Dlatego też uczestnicy programu postanowili spróbować jak smakuje różnorodne pieczywo, które można spotkać w naszych łódzkich sklepach. I tak na świetlicowym stole znalazły się chleby i bułki, różnych wielkości, kolorów, kształtów i zapachów. Spotkanie zaczęło się od ich degustacji.

więcej


Au revoir!

aurevoirNadszedł czas na kolejne zajęcia z programu "Dożywianie z Carrefour". Tym razem przed nami kolejna porcja wiedzy o Francji. Burza mózgów i skojarzeń wokół słowa "Francja" z minuty na minute powiększała się. Na plakacie pojawiły się między innymi: moda, beret, precelki, kolarstwo, żabie udka, bagietki, Paryż, wieża Eiffela. Chętnie dzieliliśmy się swoimi pomysłami, tłumacząc swoje skojarzenia.

więcej


Francuska sałatka z kurczakiem

francuska salatkaSeria zajęć kulinarnych w ramach programu "Dożywianie z Carrefour" wciąż trwa. Dziś kolejna odsłona, w trakcie której dzieci uczestniczące w programie, przygotowywały sałatkę francuską z kurczakiem. Ale zanim do tego doszło, przed dziećmi była dość długa droga przez francuskie smaki. Na szczęście tylko teoretycznie... bo nie wiadomo jak by się taka podróż kulinarna z tysiącem smaków dla nich skończyła :) Teoria teorią, ale i tak wiele z tych smaków w wyobraźni się zatrzymało...

 

więcej


Serdeczne serwowanie serów

serwowanie serówKolejne spotkanie w ramach programu "Dożywianie z Carrefour" poświęcone było innym smakom Francji. Tym razem gościem warsztatów kulinarnych był ser. Serdeczne serwowanie serów - już sama nazwa kieruje do chwil wokół których unosi się zapach serów. Tradycyjnie zajęcia rozpoczęły się od rozwijania zmysłu smaku czyli próbowania. Niektóre dzieci miały opory przez wzięciem do ust serów z podejrzaną naleciałością w postaci pleśni. 

więcej


Dzień Babci i Dziadka 2014

Dzień Babci i Dziadka 201422 stycznia 2014 roku, w Dzień Dziadka, podopieczni Domu Dziennego Pobytu Caritas przy ul. Gdańskiej 111, wzięli udział w karnawałowym balu, zorganizowanym z okazji Dnia Babci i Dziadka. Karnawałowo udekorowana stołówka Caritas, świece, stół ze smakołykami, a przede wszystkim muzyka, wprawiły seniorów w balowy nastrój. Tańcom nie było końca!

więcejWykorzystanie powyższego materiału lub jego fragmentów na własnej stronie internetowej jest możliwe pod warunkiem podania źródła oraz autora.
Wspierają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej

wpłać on-line
przekaż 1 % podatku
przekaż dary rzeczowe