Caritas Archidiecezji Łódzkiej


Start » Szkolne Koła Caritas

Walczymy z bezradnością - Iwona Jordańska-Moszyńska

Nasze galerie
Ogólnopolski Zjazd SKC w Gnieźnie

gniezno2013W dniach 15-16 czerwca 2013 roku członkowie Szkolnych Kół Caritas z Gimnazjum nr 3 w Pabianicach, Gimnazjum nr 12 w Łodzi, Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 15 z Łodzi wraz ze swymi opiekunami i pracownikami Biura Wolontariatu uczestniczyli w pielgrzymce do grobu św. Wojciecha, zorganizowanej w ramach Ogólnopolskiego Zjazdu SKC. Spotkaniu wolontariuszy przyświecało hasło: „Wierzę i uczę się kochać”.  Łódzkiej grupie przewodniczył ks. Marcin Grzelak, zastępca dyrektora naszej Caritas.

więcej


Spotkanie integracyjne Przedszkolnych Kół Caritas

przedszkolakiwsd201325 czerwca 2013 roku, w sali gimnastycznej Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, odbyło się spotkanie integracyjne Przedszkolnych Kół Caritas. Były wspólne zabawy sportowe, spotkanie z cyrkowcami i słodkości. To kolejna z cyklu 10 imprez na 10-lecie działalności Szkolnych Kół Caritas w archidiecezji łódzkiej. W naszej archidiecezji działa obecnie 8 Przedszkolnych Kół Caritas.

więcej


Piknik na otwarcie 10-lecia działalności SKC

logo_bieg_SKCPiknikiem dla wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas otworzyliśmy świętowanie 10-lecia działalności kół w archidiecezji łódzkiej. W parku na Zdrowiu odbyło się spotkanie, w którym udział wzięło 590 wolontariuszy SKC. Caritas przygotowała dla nich zabawy sportowe, miasteczko cyrkowe oraz poczęstunek. Głównym wydarzeniem pikniku był II Bieg Charytatywny SKC, w którym pobiegło 229 biegaczy. Łącznie pokonali dystans 93 km i "wybiegali" ponad 5 tysięcy złotych na wybrany w swoich szkołach cel charytatywny.

więcej


Piknik Szkolnych Kół Caritas 2013

logo_bieg_SKCTegoroczny Piknik Szkolnych Kół Caritas odbędzie się w środę, 12 czerwca, w godz. 10.00 – 14.00, w Parku im. Józefa Piłsudskiego na Zdrowiu, w okolicach muszli koncertowej. W ramach pikniku przewidziano wiele atrakcji: konkursy z nagrodami, gry i zabawy sportowe, spotkanie w miasteczku cyrkowym, malowanie buzi. Będzie również popcorn, wata cukrowa i danie na ciepło w porze obiadowej. Na zakończenie pikniku zaplanowany jest koncert uczniowskich zespołów muzycznych. Głównym wydarzeniem dnia będzie II Bieg Charytatywny Szkolnych Kół Caritas pod hasłem: „Biegnijmy z pomocą”.

więcej


Bal Szkolnych Kół Caritas 2013

We wtorek, 5 lutego 2013 roku najmłodsi wolontariusze łódzkiej Caritas - członkowie Szkolnych Kół Caritas ze szkół podstawowych na terenie archidiecezji łódzkiej bawili się na balu karnawałowym, zorganizowanym w Muzeum Miasta Łodzi, przy ul. Ogrodowej 15.

więcejWykorzystanie powyższego materiału lub jego fragmentów na własnej stronie internetowej jest możliwe pod warunkiem podania źródła oraz autora.
Wspierają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej

wpłać on-line
przekaż 1 % podatku
przekaż dary rzeczowe