Caritas Archidiecezji Łódzkiej


Start » Biuro Wolontariatu

Co wydarzyło się w Bejrucie? | ks. Przemysław Szewczyk

Nasze galerie
Drama czyli rozwijamy wyobraźnię

Biuro Wolontariatu Caritas Archidiecezji Łódzkiej serdecznie zaprasza do udziału w szkoleniu pt.: „Drama czyli rozwijamy wyobraźnię”. Celem warsztatów jest nie tylko dostarczenie uczestnikom wiedzy na temat zasad funkcjonowania wolontariatu, ale także pobudzenie ich i zmotywowanie do kreatywnego działania. Szkolenie odbędzie się 24 czerwca 2015 roku, o godz. 16.30, w siedzibie Biura Wolontariatu Caritas, przy ul. Piotrkowskiej 85.

więcej


Caritas poszukuje wolontariuszy kolonijnych

ogloszenie_wolont_kolonijny_2015Biuro Wolontariatu Caritas Archidiecezji Łódzkiej poszukuje wolontariuszy, którzy mają uprawnienia do bycia wychowawcami kolonijnymi i zechcieliby wyjechać wolontaryjnie z dziećmi na kolonie Caritas do Drzewocin w terminie 29 lipca - 11 sierpnia 2015 roku. Ponadto na ten sam termin wypoczynku poszukujemy pielęgniarki oraz ratownika wodnego, którzy, także nieodpłatnie, zechcieliby świadczyć pomoc w trakcie kolonii.

więcej


IV Pieszy Rajd Wolontariuszy i Sympatyków Wolontariatu

Rajd dla wolontariuszy maj 2015W sobotę 30 maja odbył się IV Pieszy Rajd Wolontariuszy i Sympatyków Wolontariatu organizowanym przez Biuro Wolontariatu Caritas oraz Stowarzyszenie Drogi Pielgrzyma. Trasa, którą wspólnie pokonaliśmy liczyła ok. 20 km. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy w Sulejowie. Następnie przechodziliśmy przez kolejne miejscowości podziwiając przepiękne widoki. Rajd zakończyliśmy w Łęgu Ręczyńskim, w którym na uczestników czekał pyszny obiad i odpoczynek w ośrodku agroturystycznym położonym nad Pilicą.

więcej


Rajd dla wolontariuszy i sympatyków wolontariatu

rajd wolontariuszy 2013Biuro Wolontariatu Caritas organizuje coroczny pieszy rajd dla wolontariuszy i sympatyków wolontariatu, do udziału w którym bardzo serdecznie zapraszamy! Kiedy? 30 maja 2015 roku. Gdzie? Na trasie Sulejów - Łęg Ręczyński (ok. 20 km). Za ile? Koszt rajdu wynosi 10 zł (w cenie przejazd autokarem, poczęstunek oraz ubezpieczenie).

więcej


XII Pielgrzymka do Krakowa - Łagiewnik

Łagiewniki_2015_1W sobotę 18 kwietnia 2015 roku odbyła się XII Pielgrzymka do Krakowa - Łagiewnik. Z Łodzi autokarami wyruszyło około 300 pielgrzymów - wolontariuszy łódzkiej Caritas, których celem było uczestnictwo we Mszy Świętej, pod przewodnictwem Kardynała Stanisława Dziwisza. Po Mszy na przybyłych uczestników pielgrzymki z całej Polski czekał gorący bigos wydawany m.in. przez wolontariuszy i pracowników łódzkiej Caritas. O godz. 15.00 została wspólnie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego w Centrum Jana Pawła II. Całość XII Pielgrzymki do Krakowa - Łagiewnik uświetnił występ zespołu El Saffron oraz zabawy taneczne animowane ze sceny podczas przerw modlitewnych.

więcejWykorzystanie powyższego materiału lub jego fragmentów na własnej stronie internetowej jest możliwe pod warunkiem podania źródła oraz autora.
Wspierają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej

wpłać on-line
przekaż 1 % podatku
przekaż dary rzeczowe