Caritas Archidiecezji Łódzkiej


Start » BEZ RESZTY

#ByćBlisko chorych - 1 procent dla łódzkiej Caritas

Nasze galerie
Nagrody w krzyżówce "BEZ RESZTY" 2012 rozlosowane

ImageW dniu 17 kwietnia 2012 roku komisja redakcyjna gazety "BEZ RESZTY" rozlosowała nagrody za prawidłowe rozwiązanie krzyżówki w drugim numerze naszej gazety. Do przewidzianego regulaminem krzyżówki terminu nadsyłania odgadniętego hasła nadesłano 60 prawidłowych odpowiedzi, z czego bardzo się cieszymy i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej zabawie. Przypominamy, że z prawidłowo rozwiązanej krzyżówki należało ułożyć hasło: Kościół naszym domem. Poniżej prezentujemy wyniki losowania. Gratulujemy nagrodzonym! Nagrody wyślemy pocztą. 

więcej


Kolejny numer gazety BEZ RESZTY już gotowy!

ImageŁódzka Caritas przygotowała kolejny numer bezpłatnej gazety "BEZ RESZTY", której celem jest promowanie idei pomagania oraz prezentacja działań Caritas. Gazeta wydana została w nakładzie 50 000 egzemplarzy i dostępna będzie od środy, 14 marca 2012 na ulicach Łodzi i okolicznych miast. Gazeta adresowana jest do szerokiego grona czytelników w różnym wieku i o różnym światopoglądzie. W kolejnych wydaniach gazety prezentujemy ciekawe wywiady ze znanymi ludźmi, a także niecodzienne historie zwykłych mieszkańców naszego regionu, którzy odnaleźli swoją życiową szansę dzięki wsparciu ludzi oddanych pomocy bliźniemu, bez reszty. 

więcej


BEZ RESZTY - nowa gazeta w regionie łódzkim

ImageMiło nam poinformować, że ukazuje się pierwszy numer bezpłatnej gazety "BEZ RESZTY", której wydawcą jest Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Celem gazety jest promowanie idei pomagania bez reszty oraz prezentacja działań Caritas i ludzi, dzięki którym pomoc jest realizowana. Gazeta wydana została w nakładzie 150 000 egzemplarzy i dystrybuowana będzie bezpłatnie na ulicach Łodzi i okolicznych miast oraz poprzez parafie archidiecezji łódzkiej. O pierwszym numerze gazety opowiada ks. Jacek Ambroszczyk, dyrektor łódzkiej Caritas. 

więcej


Dlaczego BEZ RESZTY?


Czasami, kiedy robię zakupy, słyszę od pani w kasie: – Przepraszam, ale nie mam wydać reszty. Najczęściej chodzi o jeden lub dwa grosze. Mówię wtedy: – Nie szkodzi. Bo czy warto robić problem, gdy chodzi o tak niewiele? W końcu przy kwocie 50 złotych, którą wydaję na zakupy, jakie znaczenie mają dwa grosze? Zamysł tytułu gazety, którą oddajemy w Wasze ręce, sięga głębiej niż tylko wydanie reszty przy kasie. Czy w relacjach z ludźmi potrafimy być bez reszty – w małżeństwie, rodzinie, przyjaźni, wśród znajomych w pracy, na uczelni, we wspólnocie religii, wiary, Kościoła?

więcejWykorzystanie powyższego materiału lub jego fragmentów na własnej stronie internetowej jest możliwe pod warunkiem podania źródła oraz autora.
Wspierają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej

wpłać on-line
przekaż 1 % podatku
przekaż dary rzeczowe